Moland MOLALOC PLUS+ PARQUET je dřevěná třívrstvá podlaha s třípásovým vzorem od tradičního dánského výrobce Moland. Jde o velmi odolné a stabilní podlahy, jejichž kvalita je po léta přirozeně prověřována skandinávskými podmínkami. Podlahu je možné celoplošně nalepit nebo jednoduše položit plovoucím způsobem, díky zámku G5. Dřevěná podlaha Moland je vhodná i pro podlahové vytápění.

Tato řada nabízí lamely ve výběrovém tříděním Classic, tedy s přiměřeným výskytem pěkných přírodních charakteristik dřeva. Menší očka a suky, krásná hra barevných vzorů, tmavé i světlé pruhy nebo občasná běl dávají podlaze živý vzhled.

Podlaha je vhodná pro kombinaci s podlahovým vytápěním, zejména teplovodním. U plovoucí pokládky je potřeba zvolit vhodnou podložku. Pro rychlejší přenos tepla doporučujeme zvolit celoplošné lepení.

Pro zámkový systém podlah v této řadě byl vybrán zámek G5, který umožňuje jednoduchou plovoucí pokládku. Pro dokonalý komfort a ještě lepší rozměrovou stabilitu podlahy doporučujeme celoplošné lepení.

Moland zámek G5

Prkna Moland Plus+ Parquet se skládají ze tří vrstev, které zajišťují perfektní stabilitu této dřevěné podlahy. Střed tvoří laťkový středa protitah je z loupané dýhy. Nášlapná vrstva o tloušťce 3,6 mm z dubu nebo jasanu je ošetřena kvalitním lakem nebo olejem, který chrání povrch podlahy a dodává jí ten správný design. V této řadě jsou na výběr prkna v přírodním matném laku, bílém oxidativním oleji, přírodním oxidativním oleji nebo bílém matném laku.

Olejované podlahy je potřeba udržovat olejovými prostředky a jednou za čas podlahu přeolejovat. Podlaha se Vám pak odmění krásným vzhledem i barvou. U olejovaných podlah lze i větší poškození opravit lokálně – přebrousit a znovu naolejovat. Lakované podlahy nevyžadují žádnou zvláštní péčí. Drobné škrábance lze jednoduše opravit, u rozsáhlejších poškození je potřeba přebrousit celou podlahu. Třívrstvá dřevěná podlaha Moland s nášlapnou vrstvou 3,6 mm umožňuje kompletní renovaci přebroušením i několikrát.

řez Moland

Moland je tradiční dánská značka, která se zabývá výrobou kvalitních dřevěných třívrstvých podlah. Již více než 25 let vyvíjí své výrobky v úzké spolupráci se svými dodavateli a odběrateli. Skupina Moland je jedním z předních výrobců a dodavatelů podlah a stavebních materiálů ve Skandinávii. Vedle dánské centrály v dánském přístav Skive má pobočky také v Norsku a Švédsku. Moland se vyznačuje především spolehlivostí skandinávské kvality.

PEFC+ FSC