Step&Wall je dřevěná dýhová podlaha, která upoutá na první pohled svým jedinečným vzhledem a svým hřejivým dotekem dotvoří atmosféru domova. Podlaha má vynikající odolnost proti protlakům i poškrábání! Tyto vlastnosti mají dýhové podlahy S&W díky oboustrannému vytvrzení dřevěné dýhy a velmi pevnému HDF středu. Dýhové podlahy je vhodné využít jak pro prostory v domácnosti, tak pro nižší komerční zátěž. Zámkový spoj Unifit X umožňuje snadnou pokládku.

Podlahy Step&Wall jsou velmi tvrdé. Tenká vrstva dřevěné dýhy je ošetřena s osmi vrstvami laku. V kombinaci se středem z dřevovláknité desky s vysokou hustotou (HDF) dělá podlahu pevnější a rozměrově stabilnější, než jsou tradiční masivní nebo umělé dřevěné podlahy. Podlahy můžete bez obav umístit v těch nejnáročnějších místech Vašeho domu, jako je kuchyně nebo v komerčních objektech jako jsou hotely, kanceláře, maloobchodní prodejny. Podlaha S&W je vysoce odolná proti protlakům a poškrábání a je připravena pro intenzivní použití v domácnosti i v nižší komerční zátěži.

Step&Wall je IDEÁLNÍ VOLBA PRO PODLAHOVÉ VYTÁPĚNÍ. Všechny řady S&W umožňují rychlé vedení tepla a mají velmi nízký tepelný odpor, což z nich dělá dokonale vhodné podlahy pro podlahové vytápění.

Podlaha je opatřena ZÁMKEM UNIFIT X a určena pro plovoucí pokládku. Tento praktický systém zajistí stejně snadnou pokládku jako u laminátu nebo vinylu s bezproblémovým výsledkem. Vřele však doporučujeme zvážit celoplošné lepení, které posunuje celkové vnímání podlahy o třídu výš. Přinese navíc další benefity – napojení na dlažbu, kamennou podlahu nebo do vedlejší místnosti nepotřebujete rušivé dilatační profily – stačí tenkou spáru přetmelit akrylovým nebo polymerovým tmelem. Získáte také podlahu s tlumeným zvukem chůze, kde nehrozí občasné vrznutí a klapot podpatků.

Dýhová podlaha Step&Wall je výjimečně odolná proti protlakům a pádu předmětů. Tajemství spočívá v dobře promyšlené konstrukci všech lamel. Podlaha se skládá z ultra odolné HDF desky s nalisovanou nášlapnou vrstvou tzv. systémem oboustranné impregnace. Během lisování je lepidlo vtláčeno do dřevěné dýhy tak dlouho, dokud jím dřevo není plně nasyceno. Horní vrstvy jsou dokončovány 8 tenkými lakovanými vrstvami laku, které proniknou dřevem až do styku s lepidlem. Tímto způsobem je dřevo zcela nasyceno lepidlem a podlahy se tak stávají mimořádně odolnými vůči nárazům. Tato konstrukce zajišťuje větší stabilitu a odolnost, než mají masivní nebo třívrstvé podlahy.

Štruktúra podlahy SW

Podlahy S&W jsou UDRŽITELNÁ VOLBA! Dřevo je vzácné. Při výrobě je používáno střídmě: pro horní povrch pouze tenká vrstva dřeva. Zdrojem stromů jsou udržitelně obhospodařované lesy a každá deska je 100% recyklovatelná a jako taková se účastní oběhové ekonomiky.

Společnost Losán byla založena v roce 1964 jako malá truhlářská firma, která se postupem času propracovala až na světový trh s dřevěnými podlahami.