Parky Pro 06 je vícevrstvá dřevěná dýhová podlaha, která kombinuje hřejivý dotek a jedinečný design dřeva s vynikající odolností srovnatelnou s nejpevnějšími vinylovými podlahami. Dýhová podlaha Parky má vlastnosti, které u dřevěných podlah překvapí. Vyznačuje se vynikající voděodolností, je odolná proti poškrábání a určena pro intenzivně užívané prostory v domácnostech i pro nižší komerční zátěž! Zámkový spoj Uniclic Vám umožňuje snadnou pokládku.

NEJODOLNĚJŠÍ DŘEVĚNÁ PODLAHA NA TRHU! Parky podlahy jsou velmi tvrdé. Povrchová úprava tenké vrstvy dřevěné dýhy Titanium má osm robustních vrstev laku. V kombinaci se středem z dřevovláknité desky s vysokou hustotou (HDF) dělá podlahu pevnější a rozměrově stabilnější, než jsou tradiční masivní nebo umělé dřevěné podlahy. Parky můžete bez obav umístit v těch nejnáročnějších místech Vašeho domu, jako je kuchyně nebo v objektech s vysokým provozem, jako jsou hotelové haly, kanceláře, maloobchodní prodejny. Podlaha Parky je vysoce odolná proti protlakům a poškrábání a je připravena pro intenzivní použití v domácnosti i v nižší komerční zátěži.

Podlaha Parky má VODĚODOLNÝ POVRCH. Kombinace pevného HDF středu, povrchové dýhy ošetřené 8 vrstvami laku a systému Aqua Sealing Complete, který chrání spoje, Vám poskytuje 12 hodin vodovzdornou podlahu (testováno ve zkušebně). Díky tomu je podlaha odolná proti každodennímu rozlití a kapkám vody.

Podlaha je opatřena ZÁMKEM UNICLIC a určena pro plovoucí pokládku. Tento praktický systém zajistí stejně snadnou pokládku jako u laminátu nebo vinylu a bezproblémový výsledek. Vřele však doporučujeme zvážit celoplošné lepení, které posunuje celkové vnímání podlahy o třídu výš. Přinese navíc další benefity k napojení na dlažbu, kamennou podlahu nebo vedlejší místnost nepotřebujete rušivé dilatační profily, stačí tenkou spáru přetmelit akrylovým nebo polymerovým tmelem. Získáte také podlahu s tlumeným zvukem chůze, kde nehrozí občasné vrznutí a klapot podpatků. 

Zámek Uniclic

Tajemství nejodolnější dřevěné podlahy na trhu
spočívá v promyšlené konstrukci – Parky Pro 06

Pro 06 PRB

Podlaha Parky Pro 06 je výjimečně odolná proti protlakům a pádu předmětů na podlahu. Tajemství spočívá v dobře promyšlené konstrukci všech lamel. Podlaha se skládá z ultra odolné HDF desky s nalisovanou nášlapnou vrstvou tzv. DSI systémem (Double Sided Impreganiton – oboustranná impregnace). Během lisování je lepidlo vtláčeno do dřevěné dýhy tak dlouho, dokud jím dřevo není plně nasyceno. Horní vrstvy jsou dokončovány 8 tenkými lakovanými vrstvami laku, které proniknou dřevem až do styku s lepidlem. Tímto způsobem je dřevo zcela nasyceno lepidlem a podlahy se tak stávají mimořádně odolnými vůči nárazům. Tato konstrukce zajišťuje větší stabilitu a odolnost, než mají masivní nebo třívrstvé podlahy. 

Neporazitelná odolnost proti nárazu

Testováno při tlaku 1500 Newton =+-150kg
Čím tenčí je dřevěná horní vrstva umístěná na pevném středu, tím odolnější je podlaha proti protlaku.

DÝHOVÉ PODLAHY PARKY

s nášlapnou vrstvou dubu 0,6 mm a 2,0 mm

Test dýhovaných podlah Parky

TŘÍVRSTVÉ DŘEVĚNÉ PODLAHY

s nášlapnou vrstvou dubu 3,2 mm na HDF a borovici

Test třívrstvé podlahy

Parky jsou IDEÁLNÍ VOLBA PRO PODLAHOVÉ VYTÁPĚNÍ. Všechny řady Parky umožňují rychlé vedení tepla, mají velmi nízký tepelný odpor, což z nich dělá dokonale vhodné podlahy pro podlahové vytápění. Jsou vhodné pro teplovodní podlahové systémy, elektrické topné kabely a dokonce elektrické topné fólie – jsou ideální dřevěnou podlahou i pro rekonstrukce. O tom, že na podlahovém topení tyto podlahy skvěle obstojí, svědčí i dlouhodobý test dřevěných podlah na elektrické topné fólii ECOFILM, který dopadl skvěle!

Podlahy Parky jsou UDRŽITELNÁ VOLBA! Dřevo je vzácné. Při výrobě je používáno střídmě: pro horní povrch pouze tenká vrstva dřeva. Zdrojem stromů jsou udržitelně obhospodařované lesy a každá deska je 100% recyklovatelná a jako taková se účastní oběhové ekonomiky. Společnost Decospan, která podlahy vyrábí, odebírá energii ze sluneční a větrné výroby. Piliny a dřevní odpad z výrobního závodu slouží k vytápění výrobních prostor. Budoucnost je CO2 neutrální svět!

ZCELA HYGIENICKÁ PODLAHA A ZDRAVÉ OVZDUŠÍ V INTERIÉRU! Každá lamela má “ultra-fresh” antibakteriální ochranu, která zabraňuje bakteriím usadit se v drážce. Zaručujeme Vám naprosto hygienickou podlahu. Podlaha Parky je dokončována pouze látkami na bázi vody, lepidly bez těkavých organických látek (VOC) a barvami bez rozpouštědel. Je to vědecky prokázané: kvalita vzduchu v interiéru se zvyšuje s podlahou Parky. Všechny podlahy mají ekologickou pečeť kvality A+.

Společnost Decospan, výrobce podlah Parky, je již po tři generace rodinnou firmou s neustávající vášní pro dřevo. Její vysoce kvalitní řešení jsou vždy inovativní a inspirativní, s náležitým ohledem na ekologické hledisko. Kromě dýhových dřevěných podlah PARKY nabízí také třívrstvé dřevěné podlahy nebo dýhový plošný materiál pro výrobu nábytku, obložení apod. Společnost Decospan patří k největším zpracovatelům dřevěné dýhy.

PEFC+ FSC