Bjelin je dřevěná třívrstvá parketová podlaha, vyráběná v plošném i třípásovém vzoru. Vrchní vrstva je vyrobena z jednoho z nejkrásnějších evropských dubů – slavoňského dubu. Podlaha je opatřena zámkovým systémem 5G, a tak si můžete i tuto dřevěnou podlahu jednoduše sami položit. Vhodná je i pro položení na podlahové vytápění.

Podlaha Bjelin se skládá ze tří vrstev, přičemž dřevěná vlákna v jednotlivých vrstvách probíhají ve vzájemně kolmém směru. Vrstvy se vzájemně fixují a omezují přirozený pohyb dřeva, čímž zajišťují stabilní podlahu. Nášlapná vrstva má tloušťku 2,5 nebo 3,5 mm a  je vyrobena ze slavoňského dubu. Střední a spodní vrstva je vyrobena z jedle nebo smrku.
Povrchová vrstva je broušená nebo kartáčovaná, ošetřená kvalitními švédskými vícevrstvými laky nebo oxidativními oleji, které částečně chrání proti vlhkosti i zámkový spoj.

Podlaha je VHODNÁ zejména na teplovodní PODLAHOVÉ VYTÁPĚNÍ. U plovoucí pokládky je potřeba zvolit vhodnou podložkou.  Doporučujeme zvážit zejména celoplošné lepení podlahy, kdy je průchod tepla nejrychlejší.

Díky velmi pevnému flexibilnímu ZÁMKOVÉMU SYSTÉMU 5G je instalace podlahy jednodušší než kdykoli předtím. Plovoucí pokládka je velmi snadná a stačí na ni jeden pracovník. Podlahu můžete také celoplošně lepit, což obzvlášť doporučujme pro perfektní vlastnosti hotové podlahy.

Moland zámek G5

Výroba je PLNĚ UDRŽITELNÁ, dřevo pochází pouze z dobře obhospodařovaných certifikovaných lesu FSC. Veškerý odpad ve výrobě je zužitkován k výrobě palet nebo energie pro výrobu podlah. Podlahovina je 100% recyklovatelná.

řez Bjelin_2

Chorvatská společnost  Bjelin – výrobce třívrstvých dřevěných podlah z  vysoce kvalitního dřeva s certifikátem FSC. Je součástí skupiny švédské skupiny Pervanovo Invest AB. Vývoj podlah probíhá ve spolupráci se sesterskou společností Välinge Innovation AB, známou  především jako vynálezce první laminátové podlahy na světě (1977) a  také první podlahy se zámkem (1993).

FSC logo