fbpx

Dřevěná podlaha je pro mnoho z nás symbolem útulna. Kdo by totiž nechtěl mít doma kus opravdové přírody. I tak se ale stále setkáváme s nejrůznějšími mýty a nepravdami, které dřevo ukazují ve špatném světle. Pojďme se podívat, jak je to doopravdy.

Dřevěná podlaha nic nevydrží

Životnost dřevěné podlahy závisí na několika faktorech – tím hlavním je povrchová úprava. Současné trendy šly natolik dopředu, že se dřevěná podlaha bez problému vyrovná vinylu. V naší nabídce najdete například podlahy Parky s povrchovou úpravou titanium. Ta se skládá z 8 robustních vrstev laků, které podlahu ochrání proti protlakům a poškrábání. V kombinaci se středem z dřevovláknité desky tvoří pevný a stabilní povrch vhodný i do kuchyně nebo objektů s vysokým provozem.

Odolná dřevěná podlaha

Stačí jedna dřevomorka a je po srandě

Moderní technologie úpravy dřeva nedají škůdcům šanci, takže se ve dřevě vůbec nevyskytují. A nejen to – v nabídce najdete i podlahy s takzvanou ultra-fresh antibakteriální ochranou, která zabraňuje, aby se v drážkách usazovaly bakterie. Díky tomu se hodí do dětských pokojíčků a přímo vybízí k tomu, aby si na ní malí nezbedníci naplno hráli.

Rozlučte se s podlahovým vytápěním

Je pravda, že ne každá dřevěná podlaha zvládne podlahové vytápění. Rozhodně to ale neplatí o všech. Veškeré naše řady umožňují rychlé vedení tepla a mají velmi nízký tepelný odpor, což z nich dělá dokonale vhodné podlahy pro podlahové vytápění. Zvolit můžete jak teplovodní podlahové systémy, tak elektrické topné kabely nebo elektrické topné fólie.

Rozlitá voda? Ta podlahu zničí

Dodáváme podlahy pro život. A k němu patří i občasné nehody. Značka Parky proto nabízí voděodolný povrch. V kombinaci se systémem aqua sealing complete chrání spoje a zajistí Vám 12 hodin vodovzdornou podlahu. Odteď už tedy nevadí rozlité pití ani kapky vody od zalévání květin.

Nevěřte všemu, co slyšíte

Vždy se najdou lidé, kteří nedají dopustit na linoleum nebo koberec. Neustále se vyvíjející trendy v oblasti dřevěných podlah ale otevírají nové možnosti, jak si vytvořit domov s kouskem přírody. Vyzkoušejte ji na vlastní kůži. Stačí pár kroků a už nebudete chtít jinou.